ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: WŁOSY

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: KOSMETYKI

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
nauczę Cię jak zadbać o swoje włosy
Uncategorized

Recenzja czepka jedwabnego Almania

Recenzja czepka jedwabnego Almania 11 listopada, 2021Leave a comment

Zacznijmy od tego, że cudów nie ma — włosy kręcone i falowane mają to do siebie, że rozwalają się na drugi dzień. Moje włosy właśnie do takich należą — na drugi dzień najczęściej je reanimuję lub spinam w koczka. Akceptuję to, jak się zachowują, ale i tak lubię kombinować i szukać sposobów na to, żeby nieco tę trwałość przedłużyć.

Zabezpieczanie włosów na noc

Dlaczego w ogóle warto zabezpieczać włosy na noc? Już tłumaczę! Włosy nocą ocierają się o poduszkę, przez co nie tylko delikatnie się uszkadzają, ale również rozprostowują i puszą. Z tego powodu warto zadbać o poślizg — i tutaj z pomocą przychodzi satyna.

Satyna poliestrowa a jedwabna

Satyna to rodzaj splotu włókien i może być wykonana z poliestru, bawełny lub jedwabiu. Na początku świadomej pielęgnacji chciałam zaoszczędzić i zamówiłam czepek na Aliexpress wykonany z satyny poliestrowej. Kiedy przyszedł, założyłam go dosłownie na trzy sekundy — było mi w nim gorąco i miałam wrażenie, jakbym się dusiła. Schowałam go głęboko i nigdy więcej nie założyłam.

Jakiś czas później kupiłam w sklepie satynę poliestrową, żeby samodzielnie uszyć z niej poszewkę. Spanie na niej nie było przyjemne — po chwili byłam cała spocona, a materiał przyklejał mi się do policzka. Po kilku testach zauważyłam, że skręt utrzymywał się nieco lepiej. Nie używałam jej za długo — efekty nie były warte męczenia się.

Potem postawiłam na jedwab i ani razu nie pożałowałam. Zarówno na poszewce, jak i w czepku śpi mi się bardzo dobrze, a skręt utrzymuje się dłużej.

Czy czepek jedwabny pomaga w utrzymaniu skrętu na dłużej? Zrobiłam eksperyment!

W eksperymencie brałam pod uwagę typ mycia wg PEH i stylizację, czyli użyte produkty i technikę.

Efekty na kolejne dni porównywałam do tych, które miałam, kiedy spałam na poszewce jedwabnej w ananasie spiętym puff cuffem.

Oceniałam efekty, patrząc na takie elementy jak rozprostowanie skrętu, ilość puchu i powyginanie włosów w każdą stronę. Podsumowywałam je jednym z trzech słów: super, spoko i słabo.

Efekty na drugi dzień były „super” lub „spoko”, jeśli:

– użyłam żelu o mocnym lub średnim holdzie,
– użyłam proteinowej lub emolientowej odżywki bez spłukiwania,
– zrobiłam mycie mocnoproteinowe, PEHowe lub emolientowe,
– stylizowałam włosy szczotką,

Skręt utrzymał się na dłużej, jeśli użyłam Anwen PROtein, Anwen Proteinowego Liczi, Anwen Emolientowej Moreli, Cafemimi maski ekspresowej, Curlsmith Curl Defining Styling Souffle lub/i Syoss Power Hold.

Z moich obserwacji wynika, że czepek jedwabny utrzymał skręt w ryzach w większej ilości myć, w tym też w takich, w których druga metoda nie dawała rady. Śpiąc na poszewce jedwabnej w ananasie spiętym puff cuffem skręt utrzymywał się w dwóch przypadkach: gdy zrobiłam mocnoproteinowe mycie (np. z ampułką Anwen PROtein) lub użyłam naprawdę sporo mocnego żelu (lub kilku żeli naraz).

Efekty na drugi dzień były „słabe”, jeśli:

– użyłam żelu o słabym holdzie,
– użyłam humektantowego żelu.

Skręt najkrócej utrzymywał się, gdy użyłam Flora & Curl Curl Defining Gel, kremu do stylizacji Hask Curl Care, żelu do stylizacji Hask Curl Care, Trust My Sister Curl Booster lub/i Trust My Sister Curl Activator Cream.

Zauważyłam, że przy stylizacjach humektantowych nie udało mi się przedłużyć trwałości skrętu. Podobne efekty otrzymywałam, gdy spałam w ananasie i na poszewce jedwabnej. Wychodzi na to, że taka jest moja natura — trudno!

Wnioski

Czepek jedwabny pozwolił mi przedłużyć trwałość skrętu — miało to miejsce częściej niż kiedy spałam na jedwabnej poszewce w ananasie spiętym puff cuffem. Oczywiście na drugi dzień włosy i tak były nieco rozprostowane lub spuszone (to zupełnie normalne!), ale efekty były na tyle ładne, że nie wymagały reanimacji.

Jestem zadowolona z wyników tego eksperymentu — nie oczekiwałam, że nagle moje włosy będą się świetnie utrzymywać za każdym razem i aż do kolejnego mycia. Kręcone i falowane włosy rozprostowują się, wyginają się i puszą się na kolejne dni — to zupełnie normalne. Cieszę się, że podczas testów znalazłam sposób i przepisy na mycia, które pozwolą mi przedłużyć trwałość skrętu oraz przekonałam się, co ewidentnie nie służy utrzymaniu definicji.

Post powstał we współpracy z marką Almania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥