ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: WŁOSY

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: KOSMETYKI

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
act like a lady, think like a boss
Moda od kuchni

Fashion Inside vol. 2 | Świętochłowice

Fashion Inside vol. 2 | Świętochłowice 24 marca, 20163 komentarze

Wydarzenia modowe coraz częściej zaklepują sobie miejsce w harmonogramach lokalnych (jak i krajowych) wydarzeń. Z roku na rok i miesiąca na miesiąc pojawiają się coraz nowsze eventy, które kuszą swoją dostępnością dla ludzi niekoniecznie związanych z branżą. Do takich imprez należy między innymi świętochłowickie Fashion Inside, którego druga edycja odbyła się w sobotę, 12 marca 2016.

Pokazem otwierającym całe wydarzenie Fashion Inside vol.2 był pokaz marki Blue Shadow, której pierwszą kolekcję można było zobaczyć 10 lat temu. Tym razem, zespół projektantów postawił na aztecko-afrykańską syntezę klasyki i prostoty. Subtelna, beżowa kolorystyka podkreśliła elegancję, a nowoczesne formy nadały kolekcji delikatny, sportowy smaczek.

Kolejna kolekcja jaka pojawiła się na sobotnim wybiegu była opatrzona metką Katarzyny Romańskiej, studentki łódzkiej ASP i bywalczyni polskiego fashion weeka FashionPhilosophy. Niebanalne kształty i tkaniny rozpoczęły pokaz, by potem płynnie przejść do eleganckich asymetrycznych kompletów. A to wszystko w żywej kolorystyce.

Z kolei Alicja Woszkowska jako Alkai zaskoczyła publiczność nieregularną, odważną kolekcją, która pokazała kobietę jako pewną siebie elegantkę.

Pokaz zamykający całe wydarzenie należał do Grażyny Pander-Kokoszki, a jej kolekcja haute couture przy akompaniamencie granej na żywo muzyki klasycznej i stukocie obcasów było idealną wisienką na torcie.

fashion inside vol. 2

Pierwsze skojarzenie, jakie pojawiło się u mnie w trakcie oglądania pokazu, nawiązywało do średniowiecznej historii miłosnej Tristana i Izoldy zmodernizowanej poprzez odważne materiały. Mimo to, projektantka dość szybko i płynnie przeszła do tego, co w wysokim krawiectwie najlepsze – zwiewnej subtelności urozmaiconej o misterne złote siateczki i nowoczesne cięcia.

Całość wydarzenia uświetniały występy artystyczne, które po raz kolejny udowodniły, że muzyka i moda nawzajem się uzupełniają. Mam nadzieję, że Fashion Inside na stałe zagości w modowym kalendarzu Polski i już za rok będziemy mogli po raz kolejny podziwiać twórczość lokalnych projektantów.

Maja Puente

3 comments

  1. Bardzo lubię takie delikatne, subtelne klimaty. Chciałabym zobaczyć taki pokaz na żywo, ale w sumie nawet nie wiem skąd wziąć informacje o takich eventach w Poznaniu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥