Jak znaleźć inspiracje?

Najgorszy etap, obfitujący w oksymorony. W chęć słyszenia kolorów i widzenia dźwięków. Okres, kiedy w jednej chwili szukasz, przeglądasz, główkujesz, by chwilę potem siedzieć bezczynnie i patrzeć się w sufit. Zbiór momentów, kiedy czujesz się tak bezsilny i leniwy, a kolejne dni mijają niemiłosiernie długo. Jak skrócić go do minimum? Jak znaleźć inspirację? Już mówię. 

Męczy Cię talent. Wiesz, że musisz zacząć coś robić, bo inaczej Cię rozsadzi. Masz wszystko – możliwości, umiejętności i pasję. Ale bez pomysłu nic nie zrobisz.

 

Słyszałeś kiedyś te słowa Picassa?

„Dobrzy artyści kopiują, wielcy kradną.”

 

Daje do myślenia, prawda? Teraz już przynajmniej wiesz, że musisz kraść. Ale jak i od kogo? Najlepiej od wszystkich po trochu. Podoba Ci się czyjeś logo – weź mu, chciałbyś, żeby Twoje rysunki wyglądały jak szkice Twojego ulubionego artysty – podpatrz, przerysuj kilka elementów, lubisz czyjąś czołówkę – wykorzystaj coś z niej. Twórcza kradzież, bo tak to zjawisko zostało nazwane, tylko na początku jest kradzieżą, w bardzo krótkim czasie, wręcz niezauważalnym staje się Twoją inspiracją.* A tego przecież szukasz.

 

*oczywiście nie mówię tu o czystym zżynaniu czegoś, bo to się nie sprawdza.

 

Oprócz tego, otaczaj się tą perfekcją i jakością, do której dążysz. Czytaj największe klasyki i perełki literatury, oglądaj cuda kinematografii i podziwiaj największe dzieła sztuki. Nawet jeśli próbujesz wymyślić i napisać nową aplikację.
Wszystko co nas otacza, wbrew pozorom jest inspiracją. Wszystko, co wyszło kiedyś od człowieka, przyda się kiedyś innemu człowiekowi.

 

Jak już otaczasz się tym całym pięknem, weź jeszcze kartkę, długopis, ołówek i nie myśląc o niczym zacznij bazgrolić. Nieregularne kształty, esy floresy, geometryczne bryły, albo zwykłe zawijasy. Takie bezmyślne rysowanie (nawet jeśli jesteś totalnym beztalenciem plastycznym), powoduje, że zupełnie przypadkiem pojawia się kształt, który może się okazać dominem pociągającym całą resztę.

 

jak znaleźć inspiracje

Patrzyłam się w sufit, przeglądałam różne zdjęcia, oglądałam filmy, przewracałam się z boku na bok, bezmyślnie gryzmoliłam i w końcu się udało.

 

Pomysł.

 

Genialny, piękny, wyjątkowy.

 

Paręnaście projektów, inspiracja kulturą przełomu lat 50. i 60. z nowoczesną, elegancką nutą i jazzowy album Davisa, który buduje niesamowity klimat.

 

I wiesz co? Tym razem widzimy się w czerwcu. Tym razem z kolekcją na jesień i zimę 2016|2017.

 

A więcej bieżących nowości o przygotowaniach i samym pokazie na Facebooku. Polub, a będziesz już zawsze na bieżąco.

 

4 thoughts on “Jak znaleźć inspiracje?

  1. Katarzyna Wojtyńska-Stahl

    Popieram „otaczaj się perfekcją”… Serdeczności od Katarzyny.

  2. Nie znam się na modzie, kompletnie. Przyznaję. Nigdy mnie to nie interesowało, nigdy nie szukałam na ten temat informacji, ale muszę się sama przed sobą przyznać, że czasami zazdroszczę kobietom, które przechodzą obok mnie, lśniące, z ładnie ułożonymi włosami, idealnymi paznokciami i pięknymi zestawami ubrań i biżuterii, kiedy ja w jeansach, niedbałym kokiem mam ręce zawalone książkami…
    Ale ja po prostu się na tej modzie nie znam

  3. Wspaniałe projekty! Przyznam, że trafiłam tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba to, co robisz. Sama szyjesz czy pracujesz dla jakiejś marki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.