ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: WŁOSY

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: KOSMETYKI

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
nauczę Cię jak zadbać o swoje włosy
LifeStory Podróże

Za co uwielbiam Hiszpanię? 

Za co uwielbiam Hiszpanię?  26 lipca, 20173 komentarze

I czego powinniśmy się uczyć od żyjących tam ludzi? Powiem krótko: prawie wszystkiego.

Zobacz też powiązany wpis: Jak się żyje w Hiszpanii?

Za co uwielbiam ludzi w Hiszpanii?

Po pierwsze: za ich gościnność

Zapraszają Cię zawsze, wszędzie i z każdym. Jak idziecie na miasto, a ty nie jesteś stamtąd, nawet nie myśl o tym, że uda Ci się dopchać z własną gotówką do kasy. Dla nich najważniejsze jest, żebyś zapamiętała to wyjście jak najlepiej i przyjeżdżała jak najczęściej.

 

Po drugie: za ich ciepło

Zgodzę się. Żyjąc w 30 stopniach Celsjusza ciężko być zimnym draniem, ale nie tylko temperatura sprawia, że poznając kogoś czujesz się po prostu dobrze. W Hiszpanii, kiedy poznają się ludzie, od razu są ziomkami. Śmieją się, żartują i nie udają nikogo. Nie ma u nich etapu bycia sztywniakiem i budowania dziwnego dystansu jak to bywa u nas.

 

Po trzecie: za ich łatwość w poznawaniu ludzi.

Tego będę im zazdrościć do końca swoich dni – nieważne czy stoją w kolejce czy idą ulicą nagle odezwą się do siebie. I zaczną rozmawiać, tak o. O wszystkim, łącznie z kilkoma historiami rodzinnymi czy śmiesznymi anegdotkami. Nawet się sobie nie przedstawią, a na koniec będą sobie życzyć miłego dnia. Proste? Proste.

 

Po czwarte: za ich pozytywne podejście do życia

Spotkanie się ze smutnym Hiszpanem graniczy z cudem. A słynna mañana to wierzchołek góry lodowej. Korzystają z dnia na całego: od rana do wieczora, znajdując czas i na rodzinę i na znajomych. Rozmawiają, śmieją się głośno, śpiewają w aucie i nie narzekają. Żyją tak, jakby jutro nie miało być. I wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Zawsze Ci pomogą. Nie będą znajdować trzystu wymówek, nie wystawią Cię i nie spławią przy najbliższej okazji.

 

Po piąte: za ich rodzinność

Na pierwszym miejscu zawsze mają rodzinę. Są wstanie zrobić dla rodziny wszystko. Związki są idealne, a małżeństwa szczęśliwe. Spędzają ze sobą dużo czasu. Jedząc, jeżdżąc razem na zajęcia i rozmawiając o rodzinie. Kogokolwiek byś się nie spytała, znają historię swojej rodziny na wylot.

 

3 comments

  1. Hiszpanię kocham, uczę się 6 rok języka – w sumie uczyłam się 4, reszta czasu to utrwalanie, ale Hiszpan to totalnie nie mój typ 😀 W każdym razie ich mentalność jest super, możemy im tego zazdrościć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥