TrainFash. Pierwszy w Polsce pokaz mody w pociągu.

TrainFash to mój najświeższy i najbardziej oryginalny projekt. Jak zorganizowałam pierwszy w Polsce pokaz mody w pociągu? Jakie były największe wyzwania, które pokonaliśmy? O tym wszystkim opowiadam teraz, kiedy emocje już opadły.

Jak narodził się pomysł? TrainFash – pierwszy w Polsce pokaz mody w pociągu.

Chwilę przed moim czerwcowym pokazem Marcin Domański z Fundacji Napraw Sobie Miasto napisał do mnie maila. Zaproponował wspólną organizację pokazu mody… w pociągu. Wyobrażasz sobie moje zdziwienie? Pokaz mody? Pociąg? Do tego jeszcze szpilki, ruch, nierówności… Na początku brzmiało to abstrakcyjnie. Ale odpisałam, że chętnie poznam szczegóły.

Spotkania, burze mózgów i plany

W połowie września zabraliśmy się za organizację. Podział ról był prosty. Ja miałam się zająć tym czym powinnam – ubraniami, modelkami i makeupem, a GOPgear (z Fundacji Napraw Sobie Miasto) całą resztą. Planowanie przebiegało sprawnie, każdy miał wizję, doświadczenie w tym co robi i przede wszystkim otwartą głowę.

Wyzwania, czyli co mogło pójść nie tak.

Pokaz w pociągu był dla mnie jedną wielką niewiadomą, zwłaszcza, że nie mam pojęcia o technicznych cechach pociągu. A pytanie: czy będziemy mogły wyprostować włosy, wydawało mi się głupie. Jak wyjdzie nam chodzenie w szpilkach w jadącym pociągu? Co z muzyką, jeśli nie będziemy mieli dostępu do prądu? Czy jadąc przez mniejsze miejscowości nic nie będzie przerywać transmisji live? Pytań było mnóstwo, a odpowiedź na część z nich pojawiła się dopiero na miejscu.
Najtrudniejszy był zakaz jaki sami sobie ustaliliśmy. Wiadomość o pokazie miała dojść tylko do mediów. Naszym celem nie było zorganizowanie wydarzenia, tak jak robiłam to do tej pory.
Wszystko miało być przygotowane jak flashmob. Czyli wydarzenie – niespodzianka.

Z wszystkich zmartwień, które pojawiały się, okazało się, że jedynie był problem z relacją live.

Foto: Marcel Król

trainfash pierwszy w polsce pokaz mody w pociągu

trainfash pierwszy w polsce pokaz mody w pociągu

trainfash pierwszy w polsce pokaz mody w pociągu

 

trainfash pierwszy w polsce pokaz mody w pociągu

Co dalej?

Wkrótce na moim kanale pojawi się after movie, a na blogu, Instagramie i Facebooku masa zdjęć. Stay tuned! A w między czasie zajrzyj na job-choice.net, właśnie pojawił się tam wywiad ze mną: Maja Puente – od prostych rysunków do projektowania mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.