jak składać życzenia

Jak składać życzenia? 

Zanim siądziemy do pysznego jedzenia musimy złożyć życzenia wszystkim babciom, dziadkom, ciociom, wujkom… To trochę przypomina grę, gdzie musimy pokonać wiele małych potworków. Jak składać życzenia?

Fajne, najfajniejsze życzenia to te spersonalizowane.

Jak składać życzenia?

Nigdy przenigdy nie mów i nie wysyłaj banałów. Wszystkie świąteczne rymowanki bardziej smucą niż cieszą. Każdy wie, że to łańcuszek.

Lepiej zamiast tego napisz po prostu: wesołych świąt. Proste i miłe.

jak składać życzenia

Schody zaczynają się kiedy wypada powiedzieć coś więcej i coś bardziej spersonalizowanego. 

Najlepsze życzenia jakie można złożyć, to te wpasowujące się w marzenia czy cele drugiej osoby. To najbardziej sprawdzi się przy najbliższych znajomych. Jeśli znasz je, podkreśl to. Pokaż, że pamiętasz i szanujesz Wasz czas spędzony razem.

Możesz życzyć siły, energii, chęci, motywacji, powodzenia, szczęścia i żeby spełniało się każde marzenie. Nie zapomnij o zdrowiu. To najważniejsze.

Na deser możesz dodać, żeby osoba, do której mówisz otaczała się ludźmi, przy których czuje się wartościowa i szczęśliwa.

Czego unikać przy składaniu życzeń?

Na pewno wywlekania nieprzyjemnych sytuacji, podkreślania wad i niedociągnięć. Staraj się mówić bardziej ogólnikowo i pozostawić małe niedomówienia. Wtedy, z osobą z którą rozmawiasz, stworzycie nić porozumienia i bez słów będziecie wiedzieli, o którą sytuację chodzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.