gdzie znaleźć kursy online

Gdzie znaleźć fajne kursy online?

Kursy online robią się coraz popularniejsze. Sama skorzystałam z kilku, a zastanawiałam się czy nie wziąć udziału w setkach innych. Gdzie znaleźć fajne kursy online? Już mówię.

Udemy

Platforma, o której dowiedziałam się raptem kilka miesięcy temu, a już zdążyłam ją polubić. Czego tu się nauczysz? Wszystkiego! Naprawdę, w swojej bazie mają kursy z KAŻDEJ dziedziny – od programowania przez rysowanie po kurs jak być dobrą mamą. Każdy kurs nagrywają użytkownicy Udemy, więc jest bardzo dużo kursów o tym samym. Jak wybrać najlepszy? Po ilości zapisanych użytkowników i ocenie.

Dostęp do kursu: płatny

gdzie znaleźć kursy online

Akademia Google

Kilka miesięcy temu Google ruszyło z własnymi kursami. Póki co jest jeden, o marketingu online, ale zapowiadają kolejne. Podoba mi się ich forma – krótkie wideo (case study, rozmowa z ekspertami), zadanie i na końcu test.

Dostęp do kursu: bezpłatny

Kursy blogerów

Pani Swojego Czasu, Liczy się wynik, Jest Rudo, Jestem Interaktywna i wiele wiele innych… Każdy oferuje kurs ze swojej bajki, warto poszukać, albo popytać na grupach blogerskich. Często to czego szukać wysyłają za darmo, jako prezent, gdy zapiszesz się na newsletter.

Dostęp do kursu: płatny lub bezpłatny

 1. Jeśli nie masz problemu z tym, że kurs jest po angielsku to polecam też http://www.edx.org oraz http://www.coursera.org. Niektóre z kursów powtarzają się z tym co jest organizowane na Harvardzie, MIT, itd. Sam robiłem tam kilka kursów z przedmiotów ścisłych, ale humanistyczne też są oferowane.

 2. Dziękuję za zebranie ciekawych platform w jednym miejscu, to bardzo ułatwia przeszukiwanie sieci w celu znalezienia interesujących kursów 🙂 Korzystałam z kilku Jestem Interaktywna i bardzo sobie je chwalę 🙂

 3. Uwielbiam się uczyć i z chęcią korzystam z kursów on-line. Do Twojej listy dorzucam jeszcze http://www.akademiaparp.gov.pl/szkolenia-biznesowe.html, oraz https://www.edx.org/

 4. Nigdy nie słyszałam o Udemy! Ile tam cudowności! Dziękuję bardzo za ten wpis!

 5. O Udemy trochę słyszałam, ale nie wiem czemu głównie same negatywne opinie. Jednak aż tak się nie zagłębiałam, skąd te negatywy się brały.

 6. Korzystam z kursów na Udemy – są tam lepsze i gorsze, ale ogólnie polecam 🙂 ten kurs z Akademii Google mam zamiar zrobić, ale na razie brak mi czasu 🙂

 7. Fajny artykuł, może nawet z którejś z opcji skorzystam 🙂

 8. Anna

  Jeszcze tutaj: http://go.scno.pl/qwqiOSZd możecie znaleźć sporo fajnych i przystępnych cenowo kursów 🙂

 9. Z darmowych są jeszcze Duolingo (języki obce) oraz Memrise (mnóstwo różnych dziedzin, ale chyba najfajniej uczy się tam słówek).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.