jak zorganizować flashmob

Jak zorganizować flash mob?

Co to jest flash mob i jak go zorganizować? To event – niespodzianka. Dla zwykłego przechodnia będzie to zaskoczenie, coś spontanicznego, ale ty powinnaś się do tego dobrze przygotować. Jak? Zebrałam najważniejsze kroki, jakie zrobiliśmy organizując TrainFash.

„Flash mob” to „błyskawiczny tłum”. Pomysł na takie wydarzenie powstał w Nowym Jorku. Jednym z moich ulubionych filmów świetnie pokazujących ideę flash mob jest Step Up 4 Revolution.

Co trzeba zrobić, jak się do tego zabrać i jak zorganizować flash mob?

Zweryfikuj pomysł i zbierz ludzi, ale nie ogłaszaj tego wszystkim.

Tak jak wspomniałam wcześniej, flash mob to niespodzianka. To też tłum, czyli potrzebujesz do niego ludzi, którzy chcą poświęcić swój wolny czas. Spotkaj się z kilkoma osobami, które mogłyby Ci pomóc w organizacji. Wtedy najłatwiej będzie określić kogo w to wciągnąć. Niestety ogłaszanie takich informacji na Facebooku wprost trochę mija się z celem.

Powiadom właścicieli lokalu

Wychodzę z założenia, że na każdym kroku trzeba być fair. Warto powiadomić władze, spytać się o pozwolenie, albo zarazić swoim pomysłem. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności, ale i wspólnie możecie zrobić lepszą kampanię marketingową. My organizując TrainFash powiadomiliśmy Koleje Śląskie i byliśmy w stałym kontakcie.

Staraj się próby w danym miejscu ograniczyć do minimum

Ciężko o efekt zaskoczenia, jeśli wcześniej w tym robicie próby dźwięku czy choreografii. My na miejscu zrobiliśmy tylko jedną szybką próbę – przejście w szpilkach po pociągu.

jak zorganizować flashmob

Poinformuj media

Flash moby są głównie organizowane dla mediów, dlatego to bardzo ważny punkt. Przygotuj zaproszenie i zachęcającą treść maila i rozsyłaj. Wielu redaktorom może się nie chcieć przyjść, ale potem będą chętni na materiały promocyjne.

Zadbaj o relacje, zdjęcia i aftermovie

My mieliśmy wszystko.

Roześlij informację do mediów

Napisz dobrą notkę prasową i dodaj zdjęcia. Najlepiej wykorzystaj tą samą bazę maili, które użyłaś przy rozsyłaniu zaproszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.