jak-wyczyścić-torebke

Jak szybko wyczyścić torebkę? Jeden sposób, który działa cuda

Twoja ulubiona torebka straciła kolor? Pokryła się brudem od noszenia, a może zafarbowały ją dżinsy? Cokolwiek ją ubrudziło znam sposób na wyczyszczenie tego.

Wiosenne porządki

W wiosennych porządkach lubię tylko ich nazwę. Brzmi wesoło, lekko i przyjemnie. Tak naprawdę z przyjemnościami mają niewiele wspólnego. Trzeba się przekopać przez całą zimową szafę, żeby znaleźć wiosenne ubrania, umyć okna i zrobić porządek wszędzie tam, gdzie w zimie nam się nie chciało. Za tym idzie też sporo znalezisk, więc połowę wiosennych porządków spędzamy na Allegro wystawiając rzeczy, których już nie będziemy używać. Oprócz tego, znajdujemy też fajne rzeczy, którym przyda się raptem krótkie SPA – przyszycie czegoś, dokupienie łańcuszka czy dokładne umycie. I tutaj pojawia się problem – bo powszechnie wiadomo, że często można narobić więcej szkód niż pożytku. Od razu mówię, że Małgosią Rozenek nie jestem, ale mam jeden sprawdzony sposób na wyczyszczenie torebki – skórzanej i sztucznej.

Jak wyczyścić torebkę?

Zanim cokolwiek zrobisz, pamiętaj o wypróbowaniu tej metody na małym, niewidocznym fragmencie – jeśli działa bez zarzutu wyczyść całą powierzchnię!

Co będzie Ci potrzebne? Chusteczki do mycia powierzchni (multi-surface) firmy W5 do kupienia w Lidlu, a jeśli tak jak ja, masz do umycia zamszową torebkę – pamiętaj też o gumce do gumowania.

Moją torebkę zafarbowały dżinsy, to moim zdaniem najgorszy rodzaj brudu i zarazem najbardziej upierdliwy. Ze skórą licową nie było większego problemu – plamy zeszły po delikatnym przejechaniu chusteczką. Gorzej było na zamszowej części – to wymagało tarcia, a potem dokładnego wyczesania gumką do gumowania.

Jak wyczyścić torebkę

Dla porównania: po prawej stronie torebka po wyczyszczeniu, po lewej przed.

Fajny nawyk wyrobiła mi moja Babcia – noś w torebce chusteczki nawilżane, pozwoli Ci to wyczyścić powierzchnię w momencie, kiedy zauważysz, że coś jest nie tak. Nie tylko na torebce, ale też ubraniu. Te chusteczki czyszczą większość plam i potrafią zdziałać cuda, zaufaj mi.

Znasz jakieś inne skuteczne sposoby na natychmiastową walkę z plamami?

2 thoughts on “Jak szybko wyczyścić torebkę? Jeden sposób, który działa cuda

  1. Oooo to ja chyba uratuję moje dwie torebki! 🙂

  2. Dobrze wiedzieć 🙂 Muszę sobie to zapisać! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.