ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: WŁOSY

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: KOSMETYKI

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
nauczę Cię jak zadbać o swoje włosy
Moda od kuchni Serie Wywiady

Dominika Syczyńska o modzie, Klimcie i Project Runway

Dominika Syczyńska o modzie, Klimcie i Project Runway 13 lipca, 2017Leave a comment

Dominika Syczyńska to polska projektantka, mistrzyni manipulacji tkanin i osoba z wielką wyobraźnią. Pierwszy raz spotkałyśmy się w Świętochłowicach na Fashion Inside, gdzie pokazywała jedną z moich ulubionych kolekcji. Kolorowa, pełna życia i hipnotyzująca.

Wywiad z Dominika Syczyń

Jak się zaczęła Twoja kariera?

Dominika Syczyńska: Chyba urodziłam się z tą myślą, pochodzę z artystycznej rodziny. Od zawsze chodziło za mną projektowanie. Brałam udział w różnych konkursach, nawet kiedy wiekowo nie spełniałam wymogów konkursu. Rodzice mnie wspierali od samego początku. Po liceum wybrałam się do krakowskiego SAPU, potem pracowałam w Londynie jako projektant tkanin i zdobień, następnie w różnych domach mody. Wróciłam do Polski, wzięłam udział w Project Runway i wygrałam konkurs Fashion Design Awards – i tą kolekcję można było dzisiaj zobaczyć na Fashion Inside.

Jaka była główna inspiracja tej kolekcji?

DS: To kolekcja zainspirowana malarstwem Gustava Klimta, przemawiała do mnie jego kolorystyka, złocenia i drobne, precyzyjne elementy. Moja cała kolekcja jest ręcznie odszyta, z kilometrów skóry, z metalowymi wstawkami. Jest to nowoczesne nawiązanie do twórczości artysty.  

Jaka jest wizja Twojej marki?

DS: Ogólnie tworzę dla kobiet będących pewnymi siebie osobami, które nie boją się nosić nietuzinkowych ubrań i dodatkowo są znudzone ubraniami z sieciówki. Nie ma granicy wieku, ani dolnej ani górnej.

Jakim doświadczeniem był dla Ciebie Project Runway?

DS: Zawsze chciałam wziąć udział w tym programie, bardzo się cieszyłam jak się do niego dostałam. Ale niestety, nie jest to forma programu dla mnie. Masz tam 4-5 godzin na stworzenie jednej kreacji. To mało. Zwłaszcza, że zależy mi na szczegółach i dopracowaniu , przywiązuję dużą uwagę do detali. Niestety wtedy większość rzeczy leci na kleju i zszywkach. Dlatego nie zrealizowałam się tam artystycznie.

Co dalej?

DS: Rozwijam swoją markę, mam na oku kilka zagranicznych konkursów. Wkrótce wychodzą moje dwie kolekcje – pokazowa i casualowa. Pojawi się też kolekcja biżuteryjna, która jest częścią mojej pracy. Oprócz tego będę prowadzić serię szkoleń. I myślę o Berlinie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥