ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: WŁOSY

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: KOSMETYKI

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
nauczę Cię jak zadbać o swoje włosy
MDST Moda od kuchni

Rysunek żurnalowy – jak się go nauczyć?

Rysunek żurnalowy – jak się go nauczyć? 16 kwietnia, 2018Leave a comment

rysunek żurnalowy

Rysunek żurnalowy jest specyficzny i rządzi się własnymi prawami. Jego najważniejszą zasadą jest obserwowanie najlepszych i ciągłe inspirowanie się.

Zanim otworzyłam swoją pierwszą wystawę spędziłam dobrych kilka dni patrząc na innych. Wydrukowałam i rozwiesiłam najpiękniejsze prace, a potem zastanawiałam się czym jest to coś, które mnie przyciąga. W jednych to była poza dziewczyny, w innych sposób przedstawienia butów, a w jeszcze innych zwiewność sukienek.

Według mnie, najważniejsze jest określenie – zaraz na początku – w jaką stronę chcemy i jesteśmy w stanie pójść. Pchanie się na siłę w Adobe Illustratora jest bezsensu, bo zniechęcisz się szybciej niż klikniesz myszką. Uparciem się przy danej technice, która Ci się podoba, ale nie jest w Twoim stylu, też wiele nie zdziałasz.

Krok 1: Oglądaj, podglądaj i bierz co najlepsze!

Picasso kiedyś powiedział, że dobrzy artyści kopiują, a wielcy kradną. Patrz na rysunki żurnalowe mistrzów i zainspiruj się. Do moich ulubionych ilustratorów należą Hayden Williams, Elena Ciuprina i Karrie Hess.

 

Happy Australia Day my loves! 🇦🇺🖤 #straya

Una publicación compartida de Kerrie Hess Illustrator (@kerriehessillustration) el

Ich prace są dopracowane. Jeśli zależy Ci na minimalistycznych rysunkach, popatrz na szkice projektantów, oni zazwyczaj nie bawią się w wykańczanie.

Krok 2: Zajrzyj na YouTube’a

Na Youtubie znajdziesz masę poradników, przydadzą się, żeby ogarnąć „żurnalowe” proporcje, czyli długie nogi i ręce. Przyjrzyj się, które części ciała są szczególnie zdeformowane i w swoich rysunkach też zadbaj o to. Ważne są też elementy, które dodatkowo podkreślają modelkową figurę – np. wystające obojczyki.

Krok 3: Przygotuj szablony

Na początek wybierz jedną pozycję, którą będziesz ćwiczyć non stop – kreskami pozaznaczaj nogi, linię ramion, bioder i ręce.

rys – flatlay

Mając taki szablon będzie Ci łatwiej nadać kształtów postaci. A ćwicząc się w jednej postawie nabierzesz wprawy i szybciej przejdziesz do bardziej skomplikowanych.

Krok 4: Wymyśl swój indywidualny i charakterystyczny szczegół

Może być to skupienie się na jednym elemencie (np. twarzy czy butach) i „puszczenie” reszty. Wiesz, żeby można było dopowiedzieć historię: zaczęłaś rysować przy porannej kawie, ale w pewnym momencie zadzwonił telefon, albo spojrzałaś na zegarek i wybiegłaś z domu nie dokańczając rysunku.

A i jeszcze jedno!

Nie poddawaj się i eksperymentuj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥