Wiesz mniej więcej co byś chciała, ale co z tego? Nie potrafisz tego skonkretyzować i ułożyć w szereg zadań? Mam na to radę. Poznaj metodę, która pomoże Ci rozwinąć i dobrze przemyśleć swój pomysł.

Metodę Kwiatu Lotosu wraz z pozostałymi dwoma znajdziesz w moim ostatnim mini-ebooku, którego poświęciłam niezawodnym metodom na rozwinięcie swojego pomysłu. Dostaniesz do niego dostęp dołączając do grupy Inspiratorki.

Kwiat Lotosu

Pierwsze skojarzenie z Japonią jest jak najbardziej słuszne, bo to właśnie stamtąd pochodzi ta metoda.

metoda kwiat lotosu pomysły

Jej idea i zasady są bardzo proste – wystarczy narysować dziewięć kółek – jedno w centrum i osiem wokół niego. W środku środkowego koła zapisujesz swój pomysł lub problem, a wokół niego jego możliwe rozwiązania. W ten sposób tworzysz aż osiem nowych pomysłów, które musisz opracować podobnie. Po wymyśleniu ich rozwiązań możesz przerwać, albo jeśli chcesz – kontynuować metodę.

Oczywiście metodę możesz dowolnie dopasowywać pod swoje potrzeby i na środku możesz zapisać co chcesz. Z kolei wokół niego możesz szukać nie tylko rozwiązań, ale i sposobów na wyróżnienie się, realizację celu lub powodów dlaczego chcesz coś osiągnąć.

W mini-ebooku znajdziesz również przykład obrazujący tą metodę oraz (tak jak wspomniałam wyżej) dwa pozostałe sposoby. Dołącz do grupy, aby je poznać.