ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: LIFESTYLE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: BIZNES

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
act like a lady, think like a boss
Lifestyle

Jak znaleźć pasję? Szybko, łatwo i przyjemnie

Jak znaleźć pasję? Szybko, łatwo i przyjemnie Styczeń 25, 20176 komentarzy

Uwielbiam ciągnąć mnóstwo srok za ogon. Mam słomiany zapał. I wiecznie mi brakuje czasu na wszystko. Ale udało mi się znaleźć pasję i czerpać z życia jak najwięcej. Daj rękę, pokażę Ci jak to zrobić. Jak znaleźć pasję?

Nie mając pasji będziesz marnować każdy dzień siedząc na Facebooku. A czasu się nie da cofnąć.

KIEDY ZACHCIAŁAM CHCIEĆ WIĘCEJ

Moim największym wspomnieniem z przedszkola jest siedzenie tam do późnych godzin. Mama i tata zarobieni, odbierali mnie dopiero po 16. Były dni kiedy czekałam w sali bawiąc się z innymi, ale były też takie kiedy miałam jakieś zajęcia dodatkowe. Zdarzało się też, że wozili mnie na jeszcze inne, poza przedszkolem (czy potem szkołą). Od zawsze rodzice próbowali znaleźć mi zajęcie, pasję. Wpajali mi, że to ważne.

Pierwszym podejściem były zajęcia na basenie. Zima, a ja ledwo sięgająca umywalki chodziłam na zajęcia z pływania. Nie podobało mi się, było mnóstwo innych dzieci, które znały się już wcześniej i rozmawiały ze sobą, olewając mnie. A jaki pięciolatek lubi być olewany? Zwłaszcza przez starszych od siebie. Nieśmiałość zwyciężyła i powiedziałam Mamie, że nie będę już tam chodzić. Kolejnym podejściem, znacznie bardziej udanym, było zapisanie mnie na tańce. Najpierw na balet, który w efekcie po paru miesiącach znienawidziłam. Potem zaczęłam chodzić na taniec nowoczesny. Ulubione piosenki, skakanie, tańczenie. Wydawało się super pomysłem na spędzanie czasu, ale nie na długo. Okazało się, że wolałam siedzieć w domu, przed telewizorem i oglądać te same odcinki bajek po raz setny. H2O wystarczy kropla znałam na pamięć. Fineasza i Ferba też. Parę lat później zaczęłam częściej sięgać po kartkę i kredki. Robiłam mnóstwo różnych laurek, które do dziś mama znajduje w szafkach. Podejrzewam, że nie mogli już znieść moich bazgrołów i zaprowadzili mnie na dodatkowe zajęcia. Zrezygnowałam po miesiącu, ale rysowania nie zostawiłam.

jak znaleźć pasję


SŁOMIANY ZAPAŁ

W szukaniu pasji zdecydowanie najbardziej przeszkadzał mój słomiany zapał połączony z dziecięcą nieśmiałością. Miałam mnóstwo pomysłów na siebie, rodzice kupowali co trzeba – rolki, coraz to lepsze jakościowo farby, książki-poradniki, nawet gitarę. Przyznaję się bez bicia. Jestem z tych, którzy najpierw muszą mieć wszystko co potrzebne, mnóstwo dodatków i innych pierdół, żeby dopiero zacząć coś robić. Jedyne co ze mną zostało na dłużej to rysowanie. Chociaż, to też przeszło przez różne modyfikacje. Najpierw byłam wielką malarką, potrzebowałam farb olejnych, sztalugi, płócien. Potem przechodziłam przez okres mangi – dostałam poradnik jak rysować takie postacie, porysowałam chwilę i olałam. Na końcu zatrzymałam się na rysunkach żurnalowych. I tym razem nie potrzebowałam całego przygotowania. No może oprócz kołowego notatnika.

I mazaczków.

jak znaleźć pasję

Z czytaniem książek było podobnie, najpierw kupowało się wszystkie, które miały ładną okładkę, a potem zmyślałam, że przeczytałam. Teraz też mi się zdarza zmyślać.  Jak znaleźć pasję?


Metodą prób i błędów znalazłam pasję. I ona pociągnęła kolejną.


Zaczęłam się rozwijać na tej ścieżce. Przeglądałam rodzinne albumy malarskie, chodziłam po muzeach. Zaczęłam się interesować ogólnie pojętą sztuką, potrafiłam się na jej temat wypowiedzieć. Zwracałam uwagę na szczegóły, patrzyłam z większą uwagą na wszelkie przejawy sztuki, designu czy innej formy projektowania.

Osoby nie mające pasji błąkają się i nie wykorzystują swojego życia w stu procentach. Nie widzą wielu rzeczy, które by mogły.

JAK ZNALEŹĆ PASJĘ?

Masz dwie drogi, albo zmarnujesz kupę czasu i będziesz szukać metodą prób i błędów jak ja. Albo pomoże Ci kilka pytań, które przygotowałam.

jak znaleźć pasję

Na początek…

Zastanów się o czym mógłbyś gadać godzinami, albo mógłbyś robić to nie oczekując nic w zamian.

Zastanów się też co lubiłeś robić kiedyś, może warto do tego wrócić?

 • Bookowa Dziewczyna

  Czasem pasję odkrywa się przez przypadek. Ja w taki sposób odkryłam swoją do DIY i majsterkowania. Po prostu czasem trafia się w odpowiednie miejsce żeby komuś w czymś pomóc, a zostaje się z pasją na lata. Posiadanie pasji wzbogaca, nadaje życiu sens. Dlatego warto ją mieć 🙂

 • AgentGirl Blog

  świetny post. Ja tez znalazłam swoje pasje. Niekiedy mam słomiany zapał, ale wiele z nich nadal jakby we mnie siedzi. W jednej, łownej próbuję się cały czas rozwijać. pozdrawiam

  http://www.agentgirlblog.blogspot.com

 • Ania Miłek-Mandziej

  Ważne aby mieć w życiu swoją własną pasję mamy wtedy motywację do działania i spełniamy się w tym co robimy 🙂
  Pozdrawiam
  kobieceoszczedzanie.pl

 • traveLover

  Podobnie jak Twoi rodzice, moi również podsuwali mi w dzieciństwie wiele rzeczy. To bardzo ważne! Najfajniejsze jest to, że nigdy mnie nie zmuszali do niczego, sama wybierałam. A to dostałam skrzypce (zagrałam na nich raz), a to gitarę (szybko zrozumieli, ze muzyki to ja mogę tylko słuchać), a to gimnastyka, basen (uwielbiam do dziś,trenowałam wiele lat pływanie), a najbardziej wspominam mapę świata w pokoju i wielkie atlasy… z tym rodzice trafili w dziesiątkę. Podróże są moją największą pasją! 🙂

 • Niestety z telefonu nie mogę otworzyć dalszej części teksu, ale muszę przyznać, ze byłam taka, jak Ty. Zawsze musiałam mieć całe osprzetowanie na początek, stad mnóstwo nieudanych inwestycji moich rodziców: gitara, buty do tańca, kimono.. Pasje odnalazłam dopiero w dorosłym życiu, jest nią podróżowanie. Czasem bardzo żałuje, ze nie wyszlifowalam czegoś w dzieciństwie i teraz nie jestem w tym mistrzynią, ale mówi się trudno.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥