jak nauczyć się rysować

Jak się nauczyć rysowania w Internecie? 5 miejsc wartych uwagi.

Rysowanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Odpręża, uspokaja i cieszy. Rysować każdy może, nie patrząc na to czy ma talent czy nie. Jak się nauczyć rysować teraz-zaraz? Zobacz moje ulubione darmowe miejsca w Internecie!

Uwielbiam rysować. Zawsze chodziłam na kółka plastyczne, potem miałam indywidualne lekcje, a teraz rysuję sporadycznie. Brakuje mi regularności. Rysowanie to jedyny moment kiedy skupiam się tylko na jednej rzeczy. Odpoczywam i daję się wciągnąć. Jedyne czego nie lubię to wykańczanie rysunków – rysowanie wszystkich elementów, kolorowanie i inne. Zamiast tego dopracowuję jeden szczegół, a resztę szkicuję. Zostawiam niedokończone, żeby każdy mógł dopowiedzieć sobie historię o danym rysunku i uruchomić wyobraźnię.

Tutaj zacznij: How to draw it

Miejsce dla początkujących i tych, którzy chcą sobie przypomnieć podstawy. Głównie nauczysz się tu rysować zwierzaki, ale na szczęście na tym się nie kończy. Oprócz tego znajdziesz podstawy rysowania twarzy, warto ogarnąć kilka podstawowych  zasad proporcji – reszta pójdzie z górki.

Stety-niestety samouczek jest po angielsku.

Jak się nauczyć rysowania

Jeśli chcesz rysować kaktusy i inne Instagramowe rzeczy: Zenja

To prawdziwa skarbnica wiedzy dla wszelkich fanek roślin, kolorów… i kaligrafii. Warto podpatrzeć proste sposoby na popularne motywy i spróbować je przerysować. A zwłaszcza popatrz na jej Instagrama, tam znajdziesz najwięcej rysunków. Wyżej wspomniałam o kaligrafii, Zenja ma do pobrania szablony, które ułatwią Ci naukę. A ładne napisy urozmaicą Twoje rysunki.

Youtube po polsku

Najlepsze filmiki po polsku znajdziesz u Maksyma Wolczyka. Uczy jak rysować człowieka i skupia się głównie na detalach – oko, usta, włosy…

Youtube po angielsku

Poradniki o rysowaniu najłatwiej znaleźć na anglojęzycznych kanałach. Po wpisaniu „drawing” otworzy się mnóstwo różnych propozycji. Ale królowa jest tylko jedna: Rapid Fire Art.

Rysunek dla średniozaawansowanych

Jak wnieść się na wyższy level? Ogarnąć perspektywę i realistyczny rysunek przedmiotów. W Internecie znajdziesz to na kanale Creosfera.

Chcesz więcej? Zobacz mój poprzedni wpis o tym gdzie znaleźć fajne kursy online.

 

2 thoughts on “Jak się nauczyć rysowania w Internecie? 5 miejsc wartych uwagi.

  1. Hey! Mamy jeszcze http://www.kresl.pl Opisuję w lekcjach rysunku online sporo rzeczy i nie tylko ^^

  2. Miałem przyjemność uczyć się rysunku z książki dla początkujących i z Yt. Zdecydowanie lepiej pracowało mi się z książkę, ale przed snem sięgałem po kanały na yt, aby poznać inny punkt widzenia na to, jak coś narysować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.