ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: WŁOSY

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: KOSMETYKI

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
nauczę Cię jak zadbać o swoje włosy
Moda od kuchni

Chanel cruise 2017 na Kubie

Chanel cruise 2017 na Kubie 1 czerwca, 2016Leave a comment

Świat mody bardzo szybko reaguje na polityczne wydarzenia, często to właśnie one inspirują projektantów do wyrażenia swojego zdania, albo podchwycenia tematu, który w danym czasie zajmuje wszystkie pierwsze strony.

Od dłuższego czasu media trąbią o poprawach stosunków amerykańsko-kubańskich. Na co pozytywnie zareagowały dwa największe autorytety XXI wieku – The Rolling Stones i Karl Lagerfeld. Ci pierwsi zagrali darmowy koncert, rozpoczynając na Kubie erę koncertów światowych gwiazd. Natomiast ponad miesiąc później po ulicy dzielącej Hawanę na nową i starą część przeszły top modelki prezentując najnowszą kolekcję Chanel.

Do projektów marki podchodzę z dużym dystansem. Nie chcę polemizować nad umiejętnościami, czy dobrym gustem, ale od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że ekipa projektantów z Chanel próbuje wymyślić na nowo koło.

W każdym razie…

Ta kolekcja zupełnie mnie zaskoczyła. Klasyczna, inspirowana starym Paryżem i historyczną Kubą. Jedyne co odbiegało od kubańskiego klimatu to kolory, które zamiast być żywe i energetyczne, były stonowane, co z kolei dodało powagi lekkim tkaninom i fasonom.
Natomiast w drugiej części pokazu, na wybiegu pojawiły się żywsze barwy coraz bardziej nawiązując do Kuby jaką znamy dzisiaj. Cytrynowa żółć, pastelowe róże i błękity idealnie przygotowały publiczność na późniejszy finał, którym była pełna latynoskiej muzyki fiesta.

Zresztą sami zobaczcie:

Fot.: CNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥