ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: LIFESTYLE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: BIZNES

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: MODA

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: PODRÓŻE

ZOBACZ NAJNOWSZE WPISY Z KATEGORII: SERIE
act like a lady, think like a boss
Lifestyle Podróże

Za co kocham Hiszpanów? 

Za co kocham Hiszpanów?  Lipiec 26, 20173 komentarze

Są opaleni, seksowni i z uśmiechem, który sprawia, że nogi miękną same. A do tego mają niesamowite poczucie humoru i akcent, który mogłabym słuchać godzinami. Za co kocham Hiszpanów? I dlaczego jakbym mogła, zamieszkałabym tam od zaraz?
Przyznaję się bez bicia. Kocham Hiszpanię, Hiszpanów i Hiszpanki. O tym jak się żyje w kraju sangrii i paelli pisałam ostatnio, ale celowo ominęłam wątek związany z ludźmi. To rozmowa na znacznie dłużej niż jeden akapit.

 

Jak się żyje w Hiszpanii?


ZA CO KOCHAM HISZPANÓW?

za co kocham hiszpanów 


#1 ZA ICH GOŚCINNOŚĆ. 

Zapraszają Cię zawsze, wszędzie i z każdym. Jak idziecie na miasto, a ty nie jesteś stamtąd, nawet nie myśl o tym, że uda Ci się dopchać z własną gotówką do kasy. Dla nich najważniejsze jest, żebyś zapamiętała to wyjście jak najlepiej i przyjeżdżała jak najczęściej.

 

#2 ZA ICH CIEPŁO. 

Zgodzę się. Żyjąc w 30 stopniach Celsjusza ciężko być zimnym draniem, ale nie tylko temperatura sprawia, że poznając kogoś czujesz się po prostu dobrze. W Hiszpanii, kiedy poznają się ludzie, od razu są ziomkami. Śmieją się, żartują i nie udają nikogo. Nie ma u nich etapu bycia sztywniakiem i budowania dziwnego dystansu jak to bywa u nas.

 

#3 ZA ICH ŁATWOŚĆ W POZNAWANIU LUDZI.

Tego będę im zazdrościć do końca swoich dni – nieważne czy stoją w kolejce czy idą ulicą nagle odezwą się do siebie. I zaczną rozmawiać, tak o. O wszystkim, łącznie z kilkoma historiami rodzinnymi czy śmiesznymi anegdotkami. Nawet się sobie nie przedstawią, a na koniec będą sobie życzyć miłego dnia. Proste? Proste.

 

#4 ZA ICH POZYTYWNE NASTAWIENIE DO ŻYCIA. 

Spotkanie się ze smutnym Hiszpanem graniczy z cudem. A słynna mañana to wierzchołek góry lodowej. Korzystają z dnia na całego: od rana do wieczora, znajdując czas i na rodzinę i na znajomych. Rozmawiają, śmieją się głośno, śpiewają w aucie i nie narzekają. Żyją tak, jakby jutro nie miało być. I wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Zawsze Ci pomogą. Nie będą znajdować trzystu wymówek, nie wystawią Cię i nie spławią przy najbliższej okazji.

 

#5 ZA ICH RODZINNOŚĆ. 

Na pierwszym miejscu zawsze mają rodzinę. Są wstanie zrobić dla rodziny wszystko. Związki są idealne, a małżeństwa szczęśliwe. Spędzają ze sobą dużo czasu. Jedząc, jeżdżąc razem na zajęcia i rozmawiając o rodzinie. Kogokolwiek byś się nie spytała, znają historię swojej rodziny na wylot.

za co kocham hiszpanów

 

  • Marta Flak (Gofer)

    Hiszpanię kocham, uczę się 6 rok języka – w sumie uczyłam się 4, reszta czasu to utrwalanie, ale Hiszpan to totalnie nie mój typ 😀 W każdym razie ich mentalność jest super, możemy im tego zazdrościć 🙂

  • Też bardzo lubię ten kraj, a Hiszpański jest dla mnie najpiękniejszym językiem zaraz po Polskim 🙂

  • ja bym dodała do listy jeszcze np. jedzenie 🙂

ZAJRZYJ NA MOJEGO INSTAGRAMA
•••
Copyright by Maja Puente
Design with love by BS ♥