Dress Code dla zielonych część 1

„Dobre wychowanie polega na ukrywaniu tego, jak wysoko człowiek ceni sam siebie, a jak nisko – innych.” (Jean Cocteau) Ale nie tylko, liczy się też odpowiedni ubiór w odpowiednim momencie. Dlatego też przygotowałam dwuczęściowy poradnik jak się ubrać, żeby było dobrze. Przed Wami pierwsza część.

Od zawsze jesteśmy bombardowani różnymi zasadami, regułami. To nam wolno, tego nie, tamtego też nie wypada, a to trzeba. Na przykład, trzeba dopasować strój do okazji. Nie ważne czy idziemy na wesele, rozmowę kwalifikacyjną czy do pracy – jesteśmy oceniani po tym jak się prezentujemy. Im schludniej wyglądamy, tym mamy większe szanse na awans. Smutna prawda. Jak się więc dobrze dopasować do okazji?

Podstawowym stylem jest casual – luźny, swobodny, codzienny. Tutaj nie ma większej filozofii. T-shirt, jeansy, trampki, byle byłoby wygodnie. Oprócz tego można wyróżnić parę casualowych stylów – vintage (miks współczesnych ubiorów ze starymi), boho (romantyczny styl, przypominający ten od hipisów), etno (folk pełną parą) i glamour (wyższa forma vintage).

Bardziej oficjalna wersja casuala, to smart casual, który nadaje się do pracy w niektórych firmach, na uroczyste, ale nie oficjalne imprezy i randki. W tym wypadku, dla kobiet, polecane są koszulki bez napisów (wzory mogą być), bluzki, koszule, żakiety, a także jeansy, jedynym „ale” jest brak przetarć. Oprócz tego sukienki mogą się kończyć powyżej kolan, a buty mogą mieć wycięcie na palce. W smart casual odradzane są mini, koszulki na ramiączkach, obdrapane spodnie i japonki. Jeśli chodzi o mężczyzn robi się większe zamieszanie, ponieważ zasady są bardziej określone. Polecane są oba rodzaje koszul (te od garnituru, jak i oksfordzkie) z krótkim i długim rękawem, koszulki polo, ciemne jeansy bez przetarć, spodnie chinos, blezery i sportowe marynarki. Natomiast odradzane są garnitury w całości, jak i same marynarki łączone z jeasnami, t-shirty i napisy na nich i koszulki na ramiączkach.

Biznesową odmianą stylu codziennego jest business casual, który jest elegantszy od smart casual, ale równie komfortowy, więc idealnie nadaje się do pracy. Polecane są marynarki, kardigany, garsonki, sukienki, klasyczne spódnice i spodnie w dowolnych kolorach oraz białe koszule i bluzki wykonane z materiałów wysokiej jakości. Mężczyźni natomiast powinni bazować na stylu smart casual, a dodatkowo urozmaicić go jaśniejszymi kolorami i swetrami w serek. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn polecane są buty skórzane, a odradzane sandały, wzory, przezroczyste tkaniny, koszulki na ramiączkach, krótkie spodenki i jeansy.

|| Druga część poradnika już za tydzień! Nie zapamiętasz…? Polub fanpage, a Ci przypomnę i przy okazji zapewnie dzienną dawkę wakacyjnych zdjęć z gorącej, hiszpańskiej plaży ;))

M.P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.